Bunu paylaş:

"> ">
Hayatta öyle değerler vardır ki, "bahanesi" yoktur. O bahanesi olmaya şeyler var ya; işte onların sonradan telafisi de yoktur.

Bu Apple’ı, yok mu bir durduracak?

Bu Yazı 5 sene önce Olcay Akcabelen tarafından Teknoloji kategorisinde yazılmıştır. 728 Okunma

Akıllı cep telefonu, tablet bilgisayarlar ve uygulama pazarında önemli adımlar atan isim olarak karşımıza çıkan Apple, 30 Haziran’da sonra eren 2012 yılının üçüncü mali çeyrek sonuçlarına ait verileri açıkladı.

Satışları yıl bazında alan Apple, iPad serisinin %84 oranında rekor bir artışla 17 milyona, iPhone’un %28’lik artış ile 26 milyona MAC satışlarının %2’lik artışlar 4 milyona yükseldiğini belirtirken sadece iPod’da %10’luk bir düşüş yaşanarak satışlarının 6.8 milyona gerilediği bildirildi.

Öte bir yandan üç aylık dönemde 35 milyar dolar gelir elde eden teknoloji devinin kârı, 8.8 milyar dolar, hisse başı artışı, 9.32$ olarak duyuruldu. Apple’ın önceki çeyrekte 110 milyar dolar olarak duyurduğunakit rezervi ise, bu çeyrek itibariyle 117.7 milyar dolara kadar yükselmiş.

Kaynak : Maxicep

">
">
">

Bunu paylaş:

">
Web Geliştirme ve Grafik Tasarım tutkunu, bilgisayarının sınırlarını zorlayarak kullanan tam bir teknoloji hastası. Ayrıca çok sıkı bir PHP sever.
Etiketler: , , , ,
Arama Kelimeleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 


Bumerang - Yazarkafe