Bunu paylaş:

"> ">
Hayatta öyle değerler vardır ki, "bahanesi" yoktur. O bahanesi olmaya şeyler var ya; işte onların sonradan telafisi de yoktur.

Basının Gelir Kaynakları

Bu Yazı 5 sene önce Olcay Akcabelen tarafından Her Telden kategorisinde yazılmıştır. 729 Okunma

    Genel bi şekilde basının kaynaklarının en önemlisi, duyuru ve reklam gelirleridir. Diğer kaynak olan satış bedeli, ancak bizde değil diğer ülkelerde de maliyetin epey altında kalmaktadır. Aradaki fark, yalnız duyuru ve reklam gelirleriyle dengelenebilmektedir.

Bir farklı anlatımla, duyuru ve reklam gelirleri yaşamsal ehemmiyet taşımaktadır. Daha çoğunu elde etmek sebebiyle bütün türlü mücadele verilmektedir. Çünkü bu 1 ölüm kalım meselesidir.

Öte yandan, basının gelişmesi sebebiyle de duyuru ve reklam gelirini artırması gerekir. Basın geliştikçe tirajı yükselecek, çoğalan okuyucu paralelinde bütün 2 kaynağı artacaktır.

Gerek yayın yeri dışında dağıtım olanakları bulamayan yerel yayın yapan gazetelerin meydana getirdiği lokal basını, gerek birkaç mülki amirlik sınırları içerisinde örgütlenebilen bölge basını, gerekse vatan düzeyinde dağıtım, pazarlama ve haberleşme ağına sahip olan milli basını bu dairenin başında tutmak olanaksızdır.

">
">
">

Bunu paylaş:

">
Web Geliştirme ve Grafik Tasarım tutkunu, bilgisayarının sınırlarını zorlayarak kullanan tam bir teknoloji hastası. Ayrıca çok sıkı bir PHP sever.
Etiketler: ,
Arama Kelimeleri:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 


Bumerang - Yazarkafe