Bunu paylaş:

"> ">
Hayatta öyle değerler vardır ki, "bahanesi" yoktur. O bahanesi olmaya şeyler var ya; işte onların sonradan telafisi de yoktur.

AMD’nin Fusion A10-6800K işlemcisi 8GHz’e hız aşırtıldı

Bu Yazı 5 sene önce Olcay Akcabelen tarafından Teknoloji kategorisinde yazılmıştır. 923 Okunma

AMD’nin üçüncü nesil masaüstü Fusion işlemci ailesinin en hızlı üyesi olan A10-6800K ile önemli bir hızaşırtma başarımına imza atıldı. 32nm üretim teknolojisiyle hazırlanan ve standart olarak  4.1GHz’de, Turbo devreye girdiğinde ise 4.4GHz’de çalışan A10-6800K işlemcisi, The Stilt rumuzlu hız aşırtma profesyoneli tarafından LN2 yani sıvı azot kullanılarak gerçekleştirilen ekstrem çalışmada 8GHz’e çıkartıldı.

-185 derecede çalıştırılan işlemci 1.992v çekirdek çalışma geriliminde, 127MHz Bclk ve 63 çarpanı kullanılarak çıkartıldı 8GHz frekans değerine. Dört çekirdeğinin tamamının aktif olarak çalıştığı hızaşırtma çalışmasına, Asus’un A85X çipsetli F2A85-V anakartı ev sahipliği yaparken, bellek tarafında ise markası bilinmeyen 2x 4GB çift kanal kit kullanıldı.

amd6800k_overclock2

Kaynak : DonanımHaber

">
">
">

Bunu paylaş:

">
Web Geliştirme ve Grafik Tasarım tutkunu, bilgisayarının sınırlarını zorlayarak kullanan tam bir teknoloji hastası. Ayrıca çok sıkı bir PHP sever.
Etiketler: , , , , ,
Arama Kelimeleri: fusion technology internet yok (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 


Bumerang - Yazarkafe